Зустріч з письменницею Зіркою Мензатюк

Здавалося, це просто неможливо –  поспілкуватися із справжнімписьменником, з творами якого нещодавно знайомилися на уроціукраїнської літератури. А насправді, трапляються такі зустрічі, неочікувані, хвилюючі і дуже потрібні. Так діти НВК№39 радо зустрілися з письменницею  Зіркою Мензатюк  та  радіожурналістом Бортняк Тамарою Іванівною.  

Напередодні колективом гуртка «Вісник гімназії» були створені плакати-газети, присвячені улюбленій письменниці. Також ми запросили учнів 6-9 класів, які захоплено зустріли звістку про цю зустріч і знайомі з творами Зірки Мензатюк. 

Звичайно, шанувальників і бажаючих набагато більше, проте запросити всіх неможливо, а також триває час контрольних та підсумкових оцінювань.  Отже, зустріч відбулася і ми щиро вдячні Зірці Захарівні і Тамарі Іванівні за цікаве, незабутнє спілкування.  Ми сьогодні відчули красу рідного слова і зрозуміли, як непросто бути письменником. Також відчули особливості творчості для дитячого читання. Безперечно, це письменник з доброю, ніжною душею, якою побачили ми пані Зірку.

Весела і щедра на доброзичливість, письменниця торкнулася також серйозних тем. Зокрема, долі кримських татар. Дітям потрібно знати історичне минуле нації, яка цінує нашу культуру, є частинкою нашої державності. І доречно про це згадати саме сьогодні – 18 травня. Адже в цей день  вшановуємо пам’ять тих, хто постраждав під час депортації з Криму 18 травня 1944 року.

Письменниця познайомила нас з  новою книгою –  повістю «Дике літо в Криму».  Уперше в українській літературі для дітей розповідається про долю кримськотатарського народу у ХХ столітті. Водночас повість «Дике літо в Криму» відкриває юним читачам красу навколишнього світу, захоплює романтикою мандрів. 

16 травня Зірка Мензатюк презентувала в Національномумузеї літератури України книгу «Дике літо в Криму», яка  вийшла друком у видавництві «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА». 

У ній діють ті ж герої, що і в пригодницькій повісті «Таємниця козацької шаблі», яка введена до шкільної програми за 5 клас і є її продовженням. 

Слухачі ловили кожне слово нашої гості. Діти ставили багато запитань, фотографувались з письменницею, брали автографи, аби на згадку собі залишити теплоту і  щирість цієї зустрічі. 

Ось так не лише  з сторінок підручника, а в живому спілкуванні з письменником  ми пізнаємо нову сучасну літературу. Це справді чудово. Щиро вдячні Тамарі Іванівні та Зірці Мензатюк, що завітали до нас і збагатили нас знаннями, враженнями та великою любов’ю до рідного слова 

no images were found