В гостях у Азбукового Королівства Магів та Янголів

 19 жовтня 2018 року у приміщенні Музею друкарства, що знаходиться на території Києво-Печерської лаври, у студії  «Азбукове Королівство Магів та Янголів», відбулась відкрите засідання ТО дитячих письменників НСПУ на тему: “Про нові Хрестоматії та Збірки для школярів”. Слушні думки про серйозне зважання на рівень поданих творів до Хрестоматій висловила лауреат премії імені Лесі Українки Зірка Мензатюк. Хрестоматія – це апробована часом література, тому підходи до укладання навчальних книг не можуть обходитись без відповідального усвідомлення добору якісних творів. Письменниця Тетяна Майданович зауважила, що важливо подавати дітям також і Збірки патріотичних творів, а тим самим поглиблювати їхню любов до рідної країни. Казко-терапевт Катерина Єгорушкіна прочитала свій знаковий допис “Право на захист” (збірка “Україна починається з тебе”). Вперше презентувала важливі навчальні посібники для молодших школярів (видавництво “Грамота”) науковець Наталія Богданець-Білоскаленко. Авторські посібники “Книжка для додаткового читання” 1 та 2 кл. – це запит часу, як значна допомога вчителям початкових класів у плеканні любові до слова в молодших школярів. Важливо, що ці новітні посібники не просто презентують змістовні твори класиків (Леся Українка, Пчілка О., Забіла Н., Перелісна К. та ін.) й сучасних українських письменників (Мензатюк Зірка, Поклад Наталка, Кротюк Оксана, Кир’ян Надія, Коломієць Тамара, Андрусяк Іван, Фалькович Григорій, Качан Анатолій, Малик Галина, Воронина Леся та ін.), аргументованою складовою закріплення навчального матеріалу є спеціальні (дуже цікаві!) завдання. Це і творчі таблиці, кросворди, вправи з основ римування та ін. Окремо на сторіночках творів подається словник: діалектизми, рідко вживана лексика. Імпонує й те, що “Книжка… для читання” – це іще й чудовий робочий зошит творчих вправ. Прекрасний подарунок для учнів та вчителів!
Цікавою новою книжкою з жанру Хрестоматій є й представлена на засіданні “Вишиванка для сонечка” видавництва “Талант”. Упорядкувала її письменниця Еліна Заржицька. Це значна робота, адже письменниця не просто представила в ній твори для найменших авторів різних поколінь (сімдесят письменників!), а й презентувала ширше й цілісно творчу спільноту “дитячих письменників” України. 
А насамкінець зустрічі науковець, педагог, письменник та видавець Василь Теремко презентував присутнім на заході окремі книжки видавництва “Академія” та особливі збірки для юних “Перше побачення”, “Така любов”. Інтерес до цих книг – це побажання окремих зустрічей з авторами видавництва в навчальних закладах.
Свої «практичні» думки в дискурсі про укладені новітні Хрестоматії для дітей та Збірки для юних висловили: вчитель літератури НВК №39 Савон Ірина В’ячеславівна. А погляд зацікавлення – гуртківець Ілля Харламов

no images were found